in Quantitative Aptitude edited by
327 views
0 votes
0 votes
Amal buys $110 \mathrm{~kg}$ of syrup and $120 \mathrm{~kg}$ of juice, syrup being $20 \%$ less costly than juice, per kg. He sells $10 \mathrm{~kg}$ of syrup at $10 \%$ profit and $20 \mathrm{~kg}$ of juice at $20 \%$ profit. Mixing the remaining juice and syrup, Amal sells the mixture at ₹ $308.32$ per kg and makes an overall profit of $64 \%$. Then, Amal's cost price for syrup, in rupees per kg, is
in Quantitative Aptitude edited by
by
3.7k points
327 views

Please log in or register to answer this question.

Answer:

Related questions

Quick search syntax
tags tag:apple
author user:martin
title title:apple
content content:apple
exclude -tag:apple
force match +apple
views views:100
score score:10
answers answers:2
is accepted isaccepted:true
is closed isclosed:true